Haber

Ukrayna’da hasar gören silahların onarımı için Slovakya’da merkez kuruldu

Slovakya’nın Ukrayna sınırındaki Kosice bölgesinde, Ukrayna’daki savaşta kullanılan silahların servis ve onarımına yönelik bakım merkezinin faaliyet gösterdiği bildirildi.

Almanya ve Slovakya’nın iş birliği ile kurulan merkezde, Berlin’in Ukrayna’ya verdiği silahlar başta olmak üzere, savaşta hasar görmüş mühimmatın bakım ve onarımının yapılarak tekrar sahada kullanılması amaçlanıyor.

Slovakya’da temaslarda bulunan Alman Tuğgeneral Christian Freuding, basına yaptığı açıklamada, hizmete açılan onarım merkezinin, ülkesinin Ukrayna silahlı kuvvetlerine sağladığı takviyeye katkı sağlayacak değerli bir adım olduğunu söyledi. .

Almanya Savunma Bakanlığı’nın Ukrayna’daki özel durum için oluşturduğu merkezin de başkanı olan Freuding, söz konusu merkezle ülkesinin Ukrayna’ya verdiği silahların bakımlarının düzenli olarak yapılacağını ve her an kullanıma hazır olacağını belirtti. .

Freuding ayrıca onarım merkezinin Slovakya ile Almanya arasındaki güçlü işbirliğinin değerli bir göstergesi olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili medyada yer alan haberde, söz konusu servis merkezini zırhlı araç ve obüs üreticisi Alman Krauss-Maffei Wegmann (KMW) şirketinin işleteceği, böylece obüs gibi silah sistemlerinin bakım ve onarımının yapılacağı belirtiliyor. , çok sayıda roketatar, Berlin tarafından Kiev’e bağışlanan motorlu uçaksavar araçları. Onarımın sistemli bir şekilde yapılacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu