Haber

Foça Kaymakamı TÜRKÖZ depremzedeleri sık sık ziyaret ediyor.

Foça’ya getirilen bir grup depremzede Yeni Foça Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü ve Akşam Sanat Okulu’na yerleştirildi.

Foça Kaymakamı Mehmet TÜRKÖZ, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Yeni Foça Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü ve Akşam Sanat Okulu’na yerleştirilen depremzedeleri ziyaret etti. Çocukları çok sevdi ve onlara kitaplar hediye etti.

Kaymakam TÜRKÖZ, beraberinde İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb Hakan ARIKAN, İlçe Emniyet Müdürü Ergül ÇETİN, Yenifoça Karakol Komutanı J.Kd.Bçvş Bayram ŞEKER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel AKAR, Kaymakam Yazı İşleri Müdürü Ahmet ÖZDEMİR, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı İclal BONNEVAL, KOÇDAR ile birlikte ziyaret ettiği ailelere geçmiş olsun dileklerini iletti. Sorunlarını dinledi.

Kaymakam TÜRKÖZ, “Bu yaraları hep birlikte saracağız. Devlet tüm imkan ve kurumlarıyla her zaman yanınızda, kapımız sizlere sonuna kadar açık.”

Depremzedeler yaptığı konuşmada, “Eskiden çok güzel bir vatanımız vardı yıkıldı. Allah’a şükür hayattayız, çocuklarımız var ama sevdiğimiz insanları kaybettik.

Tanrı seni korusun. O kadar güzel kalpli insanlar ki bize kapılarını açtılar, sıcacık çorbalarını içiyoruz. Evimiz, iş yerimiz yıkıldı, her şeyimiz yıkıldı, hiçbir şeyimiz kalmadı.”

Depremzede Ayşe Ünal Hülagu, deprem anında yaşadığı korkulu anları anlattı. Büyük acılar yaşadıklarını belirten Ünal, “Bu deprem yüzyılın en şiddetli depremiydi. Kabustan ibaret, tarif edilemez denilen bir olaydı. ‘Olan yerde hasar var’ dediler. oturuyorduk ve son anda dışarı çıkarak canımızı kurtardık.’

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-dalaman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu