Haber

Vanlı Mahsun Değer’li Sporcu Dünya Şampiyonu Oldu

29 Temmuz-4 Ağustos 2023 tarihleri ​​arasında Çin’in Chengdu kentinde düzenlenen 2023 Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları 21 kilometre yarı maraton müsabakasında, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2023 etkinlik programında yer alan Van Atletizm Milli Takımı’nın da aralarında bulunduğu Van sporcusu Mahsun Değer, dünya şampiyonu oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2022 yılı etkinlik programında yer alan ve Çin’in Chengdu kentinde düzenlenen 2023 Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları Atletizm Milli Takımı’nda ülkemizi temsil eden Vanlı sporcu, 21 bin metre yarı maratonda tüm rakiplerini geride bıraktı. kategorisinde dünya şampiyonu oldu.

2023 Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları milli takımında yer alan Van Sporcusu Mahsun Değer, Milli Atletizm Antrenörü Hüseyin Esen ve Atletizm İl Temsilcisi Enver Acar’ı makamında karşılayan ve milli sporcuyu altınla ödüllendiren Van Gençlik ve Spor Spor İl Müdürü Arif Özsoy, ay yıldızlı formayla ülkemiz adına elde ettikleri başarının kendileri için oldukça değerli olduğunu ve Vanlı sporcunun en yakın rakibini bile geride bıraktıklarını vurguladı. Özsoy, “Vanlı sporcumuzun da aralarında bulunduğu Türk Atletizm Takımımızın ay yıldızlı formayla kazandığı dünya şampiyonluğu derecesinden büyük gurur duyuyoruz. Şampiyona boyunca oldukça yeterli bir performans sergileyen takımımızla birlikte sporcumuz da; ellerinden gelenin en iyisini yaparak dünya şampiyonluğu derecesine sahip bir takım olarak ülkemize dönmeyi başardı.Ülkemiz adına tüm sporcularımızı ve antrenörlerimizi başarılarından dolayı yürekten kutluyor, bundan sonraki yarışlarında başarılar diliyorum.” – KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu