Haber

Milas Belediyesi Mobil Atık Toplama Merkezlerinin Sayısını Artırdı

Milas Belediyesi, geri dönüştürülebilir atıkların diğer atıklara karışmadan kaynağında farklı şekilde toplanarak daha sağlıklı bir geri dönüşüm süreci sağlanması amacıyla şehrin belirli bölgelerine yerleştirilen Taşınabilir Atık Toplama Merkezlerinin sayısını artırdı.

Milas Belediyesi, atıkların kaynağında ayrı toplanması ve geri dönüştürülmesi konusunda bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor. İlk olarak Belediye Toplantı ve Düğün Salonu binasının yanında Mobil Atık Toplama Merkezi’ni kuran Milas Belediyesi, Boğaziçi Mahallesi Adabükü Mevkii, Ören ve Güllük’e yerleştirdiği taşınabilir atık merkezleriyle vatandaşlardan geri dönüşüme destek olmalarını istedi.

İlgili Makaleler

Milas Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Sinem Kılıç, çevre koruma, atık yönetimi ve geri dönüşüm konularında kamuoyunu bilinçlendirmek ve sürdürülebilir bir çevreye katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen uygulamanın çevre sorunlarının azaltılmasına katkı sağlayacağını belirtti. “Bu sayede doğal kaynaklar daha etkin kullanılabilir, çevre kirliliği azaltılabilir ve ekosistemlerin korunması gibi önemli hedeflere ulaşmak mümkün olabilir” dedi.

haber-gerze.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu