Haber

Metrobüste ‘maske’ kavgası sanıklarının yargılanmasına devam edildi.

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde metrobüste maske takması konusunda uyaran yolcuyu yumruklayan sanığın yargılanmasına devam edildi.

Küçükçekmece 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya müşteki Şükrü Turan ve avukatı katıldı. Duruşmaya tutuklu sanık Ömer Senem katılmadı.

Adli Tıp Kurumu’nun müşteki Şükrü Turan hakkında rapor hazırladığı ancak raporun mahkemeye belge olarak ulaşmadığı belirtildi.

Raporda, müşteki Şükrü Turan’ın 25 Haziran 2021’de yaralanmasının kişinin hayatını tehlikeye atacak bir durum olmadığı ancak kişi üzerindeki etkisinin kolay bir müdahale ile giderilebilecek kadar hafif olmadığı kaydedildi. tıbbi müdahale.

Raporda, müşteki Turan’ın sol gözündeki bulguların uzaktan dikkat edilmeden ilk bakışta fark edildiği ve yüzünde sabit bir yara izi olduğu belirtilirken, Turan’ın sol gözünün görme bozukluğunda olduğu belirtildi. organlarından birinin işlevinin kaybının doğası.

Şikayetçi olduğu iddia edilen Turan’ın avukatı Mustafa Alpagut, tutanaktaki hususları kabul etmediklerini belirterek, “Adli Tıp Kurumu raporunda uzuv kaybı olduğu belirtiliyor” dedi. söz konusu.

Mahkeme, sanığın duruşmalara uymaması ve ek savunma alınacağı gerekçesi ile Adlı Tıp Kurumu’ndan belgenin fiziki olarak iadesinin beklenmesine ve zorla getirilmesine karar verdi.

Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

İddianameden

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, 25 Haziran 2021’de müşteki Şükrü Turan’ın Beylikdüzü-Mecidiyeköy hattında metrobüste maskesiz olarak sanık Ömer Senem’i uyardığı belirtildi.

Bu kişiler arasında kavgaya dönüştüğü belirtilen iddianamede, sanık Ömer Senem’in Turan’ı yumruğuyla yaraladığı belirtildi.

İddianamede sanık Ömer Senem hakkında “kemiği kırmak suretiyle kasten yaralama” suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezası isteniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu