Haber

Mete Gazoz Yanartaş’ta Türk Asrının ateşini yaktı

Olimpiyat ve dünya şampiyonu milli okçu Mete Gazoz, Yanartaş’ta “Türkiye Yüzyılı”nın ateşini yaktı.

Alevlerin uzun süredir kayaların ortasından sönmeden çıktığı Yanartaş’ta, Antalya’nın Kemer ilçesinde, “Türk Asrının Ateşi Yanartaş’ta Yanartaş” programı kapsamında Antalya Valiliği tarafından düzenlendi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını anma etkinlikleri.

Etkinliğe Antalya Valisi Hulusi Şahin, olimpiyat ve dünya şampiyonu milli okçu Mete Gazoz, Okçuluk Milli Gruplar Antrenörü Göktuğ Ergin ve 300 genç katıldı.

Burada Gazoz, Yanartaş’ın ateşiyle yaktığı oku belirlenen alana fırlattı.

Ok atıldıktan sonra bölgedekiler İstiklal Marşı’nı okudu.

Antalya Valisi Hulusi Şahin, antik çağda Olimpiyat meşalesinin Olympos ve Yanartaş’ta yakıldığının bilindiğini söyledi.

Buradan hareketle Cumhuriyetin 100. yılının ilk dakikalarında Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz ile Türk Yüzyılına ateş yaktıklarını belirten Şahin, “İnşallah Cumhuriyetin 2. yüzyılı büyük başarılarla dolu olur. Türk yüzyılını dünyaya öğreteceğiz. Sporun ve gençliğin yüzyılı olacak. Dünyaya barış getirecek bir yüzyıl olacak.” “Yanartaş olarak tüm dünyaya ‘Türkiye Yüzyılı’nın başladığını söylüyoruz” dedi.

Mete Gazoz da cumhuriyetin 100. yıl dönümünün ilk dakikalarında böyle bir etkinliğe katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Öte yandan etkinlikler kapsamında 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Bölge Bando Komutanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda 100’üncü Yıl Özel Konseri düzenlendi.

Konseri Antalya’dan çok sayıda kişi izledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu