Haber

Kulis: Akşener, ‘Yavaş ya da İmamoğlu’ önerdi. Kılıçdaroğlu itiraz edince ‘Peki kalkıp gideyim mi?’

Gazeteci Murat Sabuncu, Altı Masa’nın 12. toplantısında cumhurbaşkanı adayı konusunda “ortak bir anlayışa vardığı” tartışmayı kaleme aldı.

T24’te yayınlanan habere göre, Akşener’in gece parti liderleriyle görüşmesi ve bugün için 81 il başkanını Ankara’ya çağırmasının ardında gerginlik var. “İçeriden aldığım bilgileri aktarayım” diyen Sabuncu’nun yazısının o bölümü şöyle:

İlgili Makaleler

PARTİM ‘İKİ İSİM ÖNERİN YA DA UZAK DUR’ DEDİ

“Görüşmede Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığına adaylığı konusu Saadet Partisi Genel Başkanı, sahibi Temel Karamollaoğlu tarafından gündeme getirildi. Diğer liderler bu konuda olumlu görüş bildirirken Meral Akşener, ‘Olsun’ dedi. Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş, partim ‘Bu iki ismi önermiyorsanız çıkın’ dedi.

Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Belediye başkanlığına devam edecekler’ dedi. Akşener, ‘O zaman bunu partimin yetkili kurulları ve il başkanlarımla istişare edeceğim’ yanıtını verdi.

‘Gerekli Olursa 5 PARTİ İŞARETİ İLE AÇIKLAMA YAPILACAK’

Kılıçdaroğlu, bu konuda ne yapılacağını düşünürken, “Gerekirse beş partinin imzasıyla açıklama yapılacak” derken, Akşener, “Kalkıp gideyim mi?”

Diğer liderler devreye girdi ve pazartesiye kadar herkesin kendi partisine danışarak ortalığa gelip açıklama yapması için arabuluculuk yapıldı.

Akşener’in yakın zamanda parti kurmayları ve il başkanları ile görüşerek son durumu açıklaması bekleniyor.” (HABER MERKEZİ)

haber-ayas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu