Haber

Koordinatör Vali Gökmen Çiçek: Pazartesi günü enkazı kaldırıp bambaşka bir Elbistan’a uyanacağız

Kahramanmaraş 7,7 ve 7,6 merkezli depremler 11 ilde büyük yıkıma neden oldu. Depremden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde vali koordinatörü olarak görev yapan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Bedia Teymur’un sorularını yanıtladı.

“PAZARTESİ GÜNÜ FARKLI BİR ELBİSTAN’A UYANACAĞIZ”

Vali Çiçek, depremin hemen ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla bölgeye atandığını belirterek, “Arkadaşlarımız 3 gün burada uyumadı. Konteyner kent için hedef koyduk, ‘yaparız’ dedi. 3 günde’ dedik, biz de yaptık. 3 günün sonunda arkadaşlarımız bu bölgedeki çalışmaları bitirdiler. Önce evi ailemize teslim ettik ve çocukları ile birlikte yerleştiler. Bundan dolayı mutluyuz. Diğer konteyner şehirlerimizin de inşaatı bitti.Pazartesi günü konteyner şehirlerle ilgili çok yol kat etmiş olacağız.Belediye başkanımız, valimiz ve arkadaşlarımızla görüştük.Elbistan’a uyanacağız. Argümanlarla bir şeyler söylüyoruz, Pazartesi günü ilçede enkaz bırakmayacağız diyoruz. Hayat daha sıradan olacak. İlçenin her yerine elektrik ve doğalgaz verildi.” ifadelerini kullandı.

İLÇEDE 930 VATANDAŞ HAYATINI KAYBETTİ

Vali Çiçek, konteyner kentte önceliklerinin çok sayıda çocuğu olan aileler, engelliler ve yaşlılar olduğunu da ifade etti. Çalışmalarda belediyelere desteklerinden dolayı teşekkür eden Çiçek, ilçedeki bilançoyu da sözlerine ekledi: “Elbistan’da 930 şehidimiz var. Hepsinin defnedildi, naaşları kaldırıldı.” sözleriyle aktardı.

habergolhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu