Ekonomi

Halka arzı onaylanan Kayseri Şeker yatırımcı sunumu yapacak

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından halka arzı onaylanan Kayseri Şeker Fabrikası’nda 9 Mayıs’ta yatırımcı sunumu yapılacak.

Fabrikadan yapılan yazılı açıklamaya göre, halka arz edilecek Kayseri Şeker, “KAYSE” hisse koduyla Borsa İstanbul’da işlem görecek ve hisse fiyatı 16,27 liradan satışa sunulacak.

Dağıtılacak pay büyüklüğü 106 milyon lot olup, hedeflenen halka arz büyüklüğünün 1 milyar 724 milyon 620 bin lira olması durumunda halka açıklık oranı yüzde 15,1 olacak.

Yerli bireye yüzde 65

Kayseri Şeker halka arzında hisselerin %65’i yerli bireysel yatırımcılara, %25’i yerli kurumsal yatırımcılara, %5’i yabancı kurumsal yatırımcılara ve %5’i işçi ve çiftçilerden oluşan yatırımcılara dağıtılacak.

Önümüzdeki hafta içinde talep toplamaya başlayacak olan Kayseri Şeker, halka arzına ilişkin yatırımcı sunumunu 9 Mayıs saat 17.00’de şirketin 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda yapacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kayseri Pancarcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, bir çiftçi örgütü olan Kayseri Şeker’in 68. yılında halka arz edileceğini ve borsada işlem göreceğini belirterek, halka arz tarihi bir dönüm noktasıdır.

Arzın hayırlı olmasını dileyen Akay, “Kayseri Şeker’in yatırımcılara ve borsaya katma değer sağlayacağına olan inancım tam. Akıllı tarım, akıllı yatırıma dönüşüyor. Bir büyük başarıya daha imza atmanın haklı gururunu ve sevincini yaşıyoruz. hedefe ulaşmak ve büyük bir başarıya daha imza atmak.” değerlendirmesini yaptı.

oltuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu