Haber

Galatasaray Düşünce Derneği: Ebrar’a ses çıkaran bir azınlığın saldırıları kabul edilemez

prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu, kurucusu olduğu Galatasaray Düşünce Derneği’nin, A Milli Kadın Voleybol Grubu oyuncusu Ebrar Karakurt’a yönelik nefret söylemine ilişkin açıklamasını sosyal medya hesabından paylaştı. Buna göre Galatasaray Aydınlar Derneği’nin, büyük önder Atatürk’ün “Sporcunun akıllı, çevik ve ahlaklısını severim” sözlerini hatırlatan açıklaması şöyle:

‘KARAKURT ATATÜRK’ÜN İDDİA ETTİĞİ SPORCULARDAN BİRİ OLDUĞUNU GÖSTERDİ’

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ‘Sporcunun akıllı, çevik ve ahlaklı sporcusunu severim’ diyor. Sporda etik, fair play kuralları içinde kazanmak için terinin son damlasına kadar çabalamak ve yaptığına saygı duymaktır. Milli voleybolcu Ebrar Karakurt, istikrarlı gelişimi ve aralıksız çabasıyla Atatürk’ün örnek aldığı sporculardan biri olduğunu kanıtlamış ve her onurlu Türk vatandaşının gönlünde yer etmiştir.

İnsanları milliyeti, dili, dini, cinsiyeti ve cinsel yönelimi nedeniyle ötekileştirmek nefret suçudur. Sesini duyuran bir azınlığın Erbar’a yönelik saldırıları kesinlikle kabul edilemez. Galatasaray Fikir Derneği olarak sporcumuzun yanındayız.

Cumhuriyetimizin 100. yılında Avrupa’ya diz çöktüren Türk kadınlarını yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu