Yaşam

Bu yıl 40’ıncı kez düzenlenen TÜYAP Kitap Fuarı sona erdi; Yayınevleri satışlardan memnun

Türkiye’nin en büyük etkinliklerinden biri olan TÜYAP Kitap Fuarı 28 Ekim’de kapılarını açtı. Fuarın bitimine 1 gün kala hafta sonu olması nedeniyle vatandaşlar fuara yoğun ilgi gösterdi. Fuara olan ilgi ulaşımın da artmasına neden oldu.

Metrobüs kullanıcıları üst geçit merdivenlerinde kalabalık oluşturdu. Ziyaretçiler fuara girmek için kapıda kuyrukta bekledi. Fuar dışında yoğunluk içeride de değişmedi.

Bu yıl 40’ıncı kez düzenlenen kitap fuarı dün sona erdi. Çok sayıda yayınevinin katıldığı fuara ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. İstanbul’un dört bir yanından gelen kitapseverler, sevdikleri yazarlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.

Fuarda kutlama atmosferi

Bu yıl Cumhuriyetimizin hem 40’ıncı yılı, hem de Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olması nedeniyle fuarda bir kutlama atmosferi yaşandı. Bayraklar, kitaplar ve yüzyıla özel temalarla süslenen stantlarla şenlik havası yaşandı. Fuarın kitapsever kitlesinin yanı sıra ebeveynler de çocuklarıyla birlikte fuara katıldı.

Yayıncılar satışlardan memnun

İlk gün, gecenin ilerleyen saatlerinde geçen yılın sakin havasına göre daha da büyük bir kalabalık vardı. Cumhuriyet kutlamaları İstanbul’un dört bir yanında devam ederken katılımcılar fuarı boş bırakmadı ve uzun kuyruklar oluşturdu. Kağıt krizi ve artan döviz kurları gibi olumsuzluklara rağmen yayınevleri satışlarından memnun kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu