Haber

Bu saati takanlar 3 yıla kadar hapis cezası alacak.

Malezya makamları, “Gurur” temalı tüm Swatch ürünlerinin ve ambalajlarının yasaklandığını ve bunlardan birine sahip olmanın üç yıla kadar hapis cezasıyla sonuçlanabileceğini duyurdu.

Yeni kuralı özetleyen belgeler, yasağı resmileştiren ülkenin gazetesinde de yayınlandı. Hükümet, saatlerin üzerindeki öğelerin Malezya’da genel halk tarafından kabul edilmeyen LGBT hareketini tanıtmaya, desteklemeye ve normalleştirmeye katkıda bulunarak ahlakı ve kamu yararını baltalayabileceğini ayrıntılı olarak açıkladı. Aynı cinsiyetten ilişkiler de ülkede yasa dışıdır.

İlgili Makaleler

Hükümet, saldırgan eserlere sahip olduğu tespit edilenlerin üç yıla kadar hapis veya 20.000 ringgit (118 bin TL) para cezasına çarptırılabileceği konusunda uyardı.

Mayıs ayında Malezya’daki alışveriş merkezlerindeki Swatch mağazaları kolluk kuvvetleri tarafından basıldı ve “Pride Collection” parçalarına el konuldu. Baskının ardından İsviçreli saat markası Malezya hükümetine tazminat davası açtı ve Pride koleksiyonu segmentlerinin iadesini talep etti.

Yaşananlarla ilgili Swatch Group CEO’su Nick Hayek Jr., “Gökkuşağı renklerinin kullanıldığı, barış ve sevgi mesajı taşıyan saat koleksiyonumuzun herkese zarar verebileceğine şiddetle karşı çıkıyoruz.”bir açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu