Haber

Barselona’da Filistin’e Destek Gösterisi Sırasında França Tren İstasyonu İşgal Edildi

İspanya’nın Barselona kentinde dün Filistin’e destek amacıyla düzenlenen gösteri sırasında França tren istasyonunu işgal eden gruba polis müdahale etti.

Barselona sokaklarında 10 bine yakın kişinin katıldığı gösteride, “İsrail’in Gazze’deki soykırımı sona ermeli” talep edildi.

“İsrail’i boykot edin”, “Soykırımı durdurun” ve “Filistin’i özgürleştirin” gibi sloganlar atan göstericiler, “Gazze’deki soykırımı durduralım, İsrail’le silah ticaretine artık yeter” yazılı pankart taşıdı.

Gösteriye davet eden sol örgütlerin sözcüsü Celia Cassenyes, burada yaptığı konuşmada, “İsrail, savunmasız ve tutsak halka karşı toplu cezalandırma uyguluyor. İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliamlara izin veren hiçbir gerekçe yok. İsrail tamamen” dedi. ateşkes taleplerini görmezden geliyor. Gazze” “Türkiye’deki soykırımın sona ermesi için İspanyol hükümetinin bu devletle silah ticaretine son vermesi gerekiyor.” dedi.

Gösterinin sonunda kalabalık bir grup França (Fransa) tren istasyonuna girdi. Göstericiler, polisin müdahale ettiği yerel saatle 21.00’e kadar burada protestolarını sürdürdü.

Göstericiler, “Filistin istasyonu” yazılı pankart açarak, yolcu giriş çıkışlarını kapattı ve “İsrail’i boykot”, “Özgür Filistin” gibi sloganlar atarak oturma eylemi yaptı.

Protesto, polisin müdahale ederek göstericileri tren istasyonundan uzaklaştırmasıyla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu