Ekonomi

AKOM, güneybatıdaki fırtına nedeniyle İstanbulluları uyardı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Dairesi Başkanlığı AKOM, bugün etkili olacak Lodos fırtınası konusunda İstanbul halkını uyardı.

Cuma akşamına kadar sürmesi beklenen fırtına nedeniyle hava ulaşımında ve deniz hizmetlerinde aksamalar yaşanabileceği, çatı ve tabelaların uçtuğu, ağaç ve direklerin devrilebileceği, soba ve baca gazından zehirlenmelerin yaşanabileceği uyarısı yapıldı. AKOM, hafta sonu Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın İstanbul’da da etkili olacağını duyurdu.

İstanbul’da gün parçalı bulutlu bir gökyüzüyle başladı ve sıcaklık 11 derece civarında seyrediyor. İBB Afet İşleri Dairesi Başkanlığı AKOM verilerine göre rüzgarın öğle saatlerinden itibaren güneybatı (güneybatı) yönlerden şiddetini artıracağı ve kısa süreli sağanak yağış (40-80 km/saat) şeklinde etkili olacağı öne sürüldü. -Dönem saldırıları akşam saatlerinden (21.00) itibaren başladı.

Hafta sonu soğuk ve yağışlı hava geliyor

Hafta sonu Balkanlar’dan gelecek soğuk ve yağışlı havanın İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara bölgesinde etkili olması bekleniyor. Şu anda 12-15 derece aralığında seyreden sıcaklıkların, cumartesi gününden itibaren 8-10 derece azalarak, ara ara sağanak yağışlarla birlikte sonbahar ve kış değerlerine ineceği tahmin ediliyor.

Güneybatıya dikkat edin

AKOM, Cuma akşamına kadar etkili olması beklenen Lodos fırtınası nedeniyle hava ulaşımında ve deniz hizmetlerinde aksamalar yaşanacağı, çatı ve tabelaların uçacağı, ağaç ve direklerin devrileceği vb. olaylar, soba ve sobaların yaşanabileceği uyarısında da bulundu. baca gazı zehirlenmesi meydana gelebilir. Bu nedenle yatmadan önce mutlaka ocakların kapatılması gerektiğine dikkat çekildi.

Forex Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu