Haber

Akbelen Ormanı’nda CHP’li milletvekili ile jandarma arasında tartışma çıktı.

Akbelen’de ağaçların kesilmesine karşı çıkan çevrecilerin eylemleri devam ederken, vatandaşların kimlik bilgilerini alan jandarmaya CHP’li Mahmut Tanal, “Dosyalama yapamazsınız” diyerek tepki gösterdi. Tanal, vatandaşların kimlik bilgilerinin bulunduğu kağıdı vermeyen jandarmayı kovalamadı. O anlar saniye saniye kameralara yansıdı. Tanal, “Delilleri yok etmek için bölgeden kaçtılar. Biz bu yasa dışı belgelerin peşine düştük.” sözlerini kullandı.

AKBELEN’DE EYLEMLER DEVAM EDİYOR

Muğla’nın Milas ilçesi İkizköy’deki Akbelen Ormanı’ndaki kömür madeni alanını genişletmek için yapılan ağaç kısmına bölge halkının hareketleri sürüyor. Akbelen’e bölge halkına takviye için gelen CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal ile jandarma astsubay arasında ilginç bir tartışma yaşandı.

“TAKMAYACAKSINIZ”

Vatandaşların kimlik bilgilerini alan jandarmaya tepki gösteren CHP’li Tanal, “Burada dosyalama yapamazsınız” diyerek tepki gösterdi. Jandarma astsubay, “Girenler arasında aranan olup olmadığını nasıl anlayacağım?” Yanıt olarak bitiren Tanal, “Dosyalama yapamazsınız, kararı bana gösterin” diyerek jandarmanın kimlik bilgilerinin bulunduğu kağıdı almaya çalıştı.

TANAL İLE GENEL KUZEY SUBANI ARASINDAKİ MÜCADELE

Kâğıdı vermeyen jandarma personeli ile Tanal arasında kovalamaca yaşandı. Tanal bir süre jandarmanın peşinden koşarken o anlar saniye saniye kameralara yansıdı.

“YASAL OLMAYAN BELGELER İZLİYORUM”

Mahmut Tanal ise konuyla ilgili Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı: “Akbelen Ormanı’nda jandarmadan elde edilen kaçak belgeleri, vatandaşın dosyalandığı sıra dışı bir sistemle talep ettik. Rastgele bir mahkeme kararıyla, bu dosyalama belgelerini sağlamadılar ve kaçtılar.” Delilleri yok etmek için bölgeden kaçtılar. Bu yasa dışı belgelerin peşine düştük. Ergenekon ve Balyoz sürecinde bu tıbbi yöntemleri çok gördük. Kanunsuz emri verenler de, bu emre uyanlar da yanılıyor. Bu yasa dışı belgelerin peşindeyim.”

incesu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu