Ekonomi

Evercore ISI, dördüncü çeyrek kazançları açıklanmadan önce piyasa ortalamasının altında performans göstermesi beklenen hisse senetleri listesine Alphabet hisselerini de dahil etti

Evercore ISI hisse senedi analistleri, dördüncü çeyrek kazanç döngüsü ilerledikçe Taktikler, Eylem ve Konumlandırma (TAP) Listesini güncelledi.

DoorDash (NASDAQ: DASH) ve Meta Platformlar (NASDAQ: META ) pazar ortalamasından daha iyi performans göstermesi beklenen şirketler listesine dahil edildi. Analistler, Meta Platformlar için kısa vadeli kar potansiyelinin riske kıyasla zorlayıcı olduğuna inanıyor.

“Şirket, 2024 yılı için toplam gider ve sermaye harcaması tahminleri sunarak, maliyet verimliliğine odaklanmanın birkaç yıl daha devam etmesinin beklendiğini ve faaliyet marjında ​​bir genişlemenin çok muhtemel olduğunu gösterdi. Pazar araştırması, beklenenden daha yüksek gelir sonuçları olasılığına işaret ediyor ,” o dedi.

Amazon (NASDAQ: AMZN) listedeki konumu onaylandı.

“Riske göre kısa vadeli kâr potansiyelini Amazon için çok cazip buluyoruz. Ana konu Amazon Web Services’in büyümesi. Hisse fiyatlarında son dönemde yaşanan %15’lik düşüşün ardından bu endişe mevcut değerlemeye de yansıyor. Amazon’un Hisseler COVID-19 salgınından etkilendi “Önceki ortalama değerlemeyle karşılaştırıldığında %30 indirimli işlem gördüğü için üçüncü veya dördüncü çeyrekte %50’nin üzerinde bir büyüme ivmesi bekliyoruz, bu önemli bir olumlu gelişme olacaktır” “

Buna karşılık Airbnb (ABNB) ve Alphabet (NASDAQ: Google ), dördüncü çeyrek sonuçlarının açıklanmasından önce piyasa ortalamasından daha kötü performans göstermesi beklenen şirketler listesine dahil edildi. Analistler Airbnb’nin ilk çeyrek görünümüne ilişkin çekincelerini dile getiriyor.

Benzer şekilde analistler, NFL Sunday Ticket yayın haklarının tüm çeyreğinin performansı ve tüketimindeki tipik mevsimsel düşüş göz önüne alındığında, Alphabet’in dördüncü çeyrekteki faaliyet marjı ve gelirine ilişkin piyasa beklentilerinin fazla iyimser olduğunu öne sürüyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu